System solarny CO CWU Niemcy

System solarny CO CWU Niemcy

System solarny do przygotowania Ciepłej Wody Użytkowej (C.W.U.) , wspomaganie systemu centralnego ogrzewania (C.O. – ogrzewanie podłogowe) składający się z 5 szt. kolektorów słonecznych TS300 Thermo Solar (płaskie kolektory słoneczne), oraz zasobnika C.W.U. + BUFOR 2 w 1. O pojemności 900 litrów Firmy Austria Email. System 2 -obiegowy. (C.W.U.) , sterownik solarny Thermo Solar , zespół pompowy Oventrop z Pompą Grundfos.
System współpracuje z pompą ciepła Powietrze/Woda Mitsubishi Electric model ZUBADAN o mocy grzewczej około 14 kW.
Współpraca kolektorów słonecznych z pompą ciepła poprawia komfort użytkowania i znacznie zmniejsza rachunki za energię elektryczną. Układ pomija wymiennik płytowy na systemie solarnym – grzana jest dolna wężownica w zasobniku – co poprawia znacznie wymianę ciepła.

 

Schemat technologiczny

Schemat technologiczny

Zanim Państwa instalacja zostaje wykonana, wykonujemy jej projekt. Nazywamy go schematem technologicznym. Dzięki niemu można dokładnie odczytać w jaki sposób działa instalacja. Jest to ważne zarówno na początku ale także w przyszłości, kiedy możemy w łatwiejszy sposób serwisować lub rozbudowywać daną instalację. Zobacz schematy

Poznaj cenę swojego systemu

Powiązane realizacje